człowiek, ludzieh, społeczeństwo

Ludzie rodzą się, kształcą, budują osobiste związki, rozwijają zainteresowania, kierują się jakimiś przekonaniami religijnymi i ideami. Tutaj znajdziesz ciekawe artykuły o człowieku, ludziach i o społeczeństwie. Historie znane i mniej znane, analizy, badania, odkrycia.

Pięć znanych osób, którym udało się przeżyć zamach na życie
Wielkie osobowości mają to do siebie, że wśród społeczeństwa wzbudzają skrajne emocje- miłość, podziw i chęć naśladowania, ale także te negatywne, niszczące, jak nienawiść, zazdrość, poczucie zagrożenia. Zdarza się, że komuś niezwykle zależy by takiej osoby z otoczenia się pozbyć, osoby takie organizują się w grupy, łączy ich bowiem wspólny interes, wymierzony przeciwko konkretnemu człowiekowi.
czytaj więcej

Ludzie odkrywcy
Ludzie od zawsze byli odkrywcami. Od kiedy opuścili zamieszkiwane przez siebie jaskinie w poszukiwaniu tego, co znajduje się za linią horyzontu, nigdy nie przestali odczuwać fascynacji tym, co nieznane i wciąż nieodkryte.
czytaj więcej

Sprawa Dreyfusa
Niesłusznie oskarżony o szpiegostwo na rzecz Niemców stał się bohaterem tzw. sprawy Dreyfusa. Afera wokół jego osoby doprowadziła do najpoważniejszego kryzysu politycznego we Francji.
czytaj więcej

Prezydenci USA
Lista prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej wraz z datami ich rządów.
czytaj więcej

Historia - odkrywanie przeszłości
Czym jest historia? W najszerszym słowa tego znaczeniu historia jest opowieścią o ludziach - studiami nad naszą przeszłością. Niektórzy historycy interesują się wydarzeniami przełomowymi takimi jak wojny czy rewolucje, podczas gdy inni skupiają sie na życiu innych ludzi.
czytaj więcej

© Ludzie.info | Kontakt

Ludzie.info