jest OK

ciekawostki o ludziach

Uczeni obliczyli, że od początku istnienia człowieka na Ziemi żyło już łącznie 106 miliardów ludzi. Obecnie jest nas przeszło 7 mld, a według szacunków za 35 lat na Ziemi będzie żyło 9 mld ludzi.

W Polsce na sto dziewcząt rodzi się 107 chłopców. W wieku około 30 lat liczba obu płci wyrównuje się, natomiast w wieku 75 lat na sto kobiet pozostaje tylko 65 mężczyzn.

Rok 1978 jest zwany jest rokiem trzech papieży: 6 sierpnia zmarł papież Paweł VI, zaś 28 listopada zmarł Jan Paweł I, którego pontyfikat był jednym z najkrótszych w dziejach Kościoła katolickiego, trwał zaledwie 33. Po tych wydarzeniach, w tym samym roku, swój pontyfikat rozpoczął Jan Paweł II.

przydatne strony

Plejada.Onet.pl - informacje i plotki na temat znanych gwiazd filmowych i muzycznych, aktorów, aktorek i znanych ludzi, wywiady, wideo, i galerie.

JulianTuwim.pl - życie i twórczość polskiego poety, twórcy wierszy dla dzieci i dorosłych. Fakty i ciekawostki, zdjęcia, cytaty.

Najbogatsi Ludzie Świata Forbes.pl - lista najbogatszych ludzi świata aktualizowana corocznie przez dziennikarzy magazynu Forbes.

Wikipedia.org - wolna internetowa encyklopedia wiedzy, wykorzystując wyszukiwarkę na tej stronie odnajdziesz życiorysy i noty biograficzne znanych lub zasłużonych ludzi - wystarczy wpisać imię i nazwisko szukanej osoby.

Rodzice.net - dzieci, rodzice, rodzina - porady dla rodziców, opiekunów i wychowawców interesujących się tematyką wychowania dzieci, ich zdrowia i rozwoju.

© Ludzie.info | Kontakt

Ludzie.info