czerwone plamy

Pięć znanych osób, którym udało się przeżyć zamach na życie

Wielkie osobowości mają to do siebie, że wśród społeczeństwa wzbudzają skrajne emocje- miłość, podziw i chęć naśladowania, ale także te negatywne, niszczące, jak nienawiść, zazdrość, poczucie zagrożenia. Zdarza się, że komuś niezwykle zależy by takiej osoby z otoczenia się pozbyć, osoby takie organizują się w grupy, łączy ich bowiem wspólny interes, wymierzony przeciwko konkretnemu człowiekowi. Najbardziej drastycznym przejawem tych uczuć jest zamach na życie, do których na przestrzeni wieków dochodziło wielokrotnie. W ostatnich latach doszło do kilku zamachów, których ofiary przeżyły i były w stanie dalej prowadzić swoją działalność, mimo wiedzy, że ktoś chciał je zabić. Poznajmy pięć niezwykłych osobowości, którym udało się przeżyć zamach na własne życie- zamach ze strony osób, które nie mogły znieść, że ktoś zajmuje się rzeczami znaczącymi, dobrymi i rodzącymi popularność.

Jan Paweł II
Jest to chyba najbardziej znana osoba, której udało się przeżyć zamach na własne życie i nie poddała się w prowadzeniu swojej działalności - mało tego, wybaczył sprawcy i z własnej inicjatywy rozmawiała z nim po jakimś czasie w cztery oczy! Osobowość papieża Polaka, Jana Pawła II zachwycała przez lata pontyfikatu, zachwyca do dziś. 13 maja 1981 roku świat zamarł w przerażeniu - podczas audiencji w Rzymie turecki zamachowiec Mehmed Ali Agca oddał do uwielbianego przez tłumy Jana Pawła II trzy strzały. Chociaż celował w głowę, kule zraniły papieża w rękę i w brzuch. Ojciec Święty stracił bardzo dużo krwi, ale dzięki błyskawicznemu transportowi do szpitala i operacji udało się uratować jego życie.
Ciekawostka:
Ojciec Pio, mistyk i stygmatyk, ogłoszony świętym przez Papieża Jana Pawła II jest współcześnie jedną z najbardziej znanych postaci w kościele katolickim. Ten skromny mnich zmarły w 1968 roku już za życia gromadził tłumy przy swym konfesjonale. Jego rozliczne cuda wzbudzały zachwyt wiernych i zacięte kpiny sceptyków. Bardzo głośno o nim mówiono w czasie zamachu na Papieża Jana Pawła II. On to bowiem przepowiedział swego czasu mało znanemu kapłanowi z Polski, że zostanie pierwszą osobą w Kościele, ale na jego pontyfikacie widzi krew. O tych przepowiedniach było głośno gdy dokonano zamachu na Ojca Świętego w rocznicę objawień fatimskich.

Larry Flynt
W przeciwieństwie do pierwszej osoby na tej liście, Larry Flynt był i nadal jest solą w oku obrońców moralności. Stał się on bowiem legendą gdy otworzył pierwsze poważne wydawnictwo zajmujące się szerzeniem pornografii- ,,Hustler” ma do dzisiaj wielu fanów. Niestety nie tylko. W 1978 roku, 4 lata po ukazaniu się pierwszego numeru poczytnego pisma, Larry Flynt został postrzelony przez człowieka, którego celem była obrona wizerunku kobiety w mediach. Jakkolwiek Larry Flynt przeżył zamach na własne życie, zdarzenie to uczyniło go niepełnosprawnym i do dzisiaj porusza się on na wózku inwalidzkim - co ciekawe, złotym!

Bob Marley
Wydawałoby się, że muzyka reggae, której Bob Marley stał się prawdziwą ikoną, muzyka głosząca miłość i równość, nie może nikomu przeszkadzać. Tymczasem znaleźli się ludzie, którzy postanowili zgasić gwiazdę tej wybitnej osobowości. Pewnej nocy nieznani sprawcy wtargnęli na teren posiadłości muzyka, postrzelili jego żonę, menadżera oraz jego samego, a następnie zbiegli. Bob Marley już następnego dnia stanął podczas koncertu przed osiemdziesięciotysięczną publicznością, gdyż uznał, że nie warto zmieniać planów tylko dlatego, że ktoś chciał zrealizować pomysł czynienia zła- wszak podobne rzeczy dzieją się codziennie. Bob Marley stał się prawdziwą legendą a jego piosenki zajmują ważne miejsce w historii muzyki na świecie.

Ronald Reagan
W 1981 roku świat zamarł w przerażeniu - oto życie głowy mocarstwa, jakim są Stany Zjednoczone zawisło na włosku. Prezydent tego potężnego państwa, Ronald Reagan został postrzelony przez szaleńca, który w ten sposób chciał zwrócić na siebie uwagę ukochanej aktorki, Jodie Foster. Człowiek ten nie został zamknięty w więzieniu. Co wydaje się oczywiste, uznano go za niepoczytalnego i osadzono w szpitalu psychiatrycznym.

Teodor Roosvelt
W momencie gdy Teodor Roosvelt został postrzelony podczas przemówienia (1912), nie był już prezydentem Stanów Zjednoczonych, wciąż jednak wzbudzał ogromne emocje. Co ciekawe, strzał nie przerwał spotkania tego nietuzinkowego człowieka z dziewięciotysięczną publicznością, rana była bowiem powierzchowna i stała się nawet obiektem żartów eks- prezydenta. Być może dzięki tak nietypowej i spokojnej reakcji zakrwawiona koszula Roosvelta nie wzbudziła paniki tłumu a spotkanie to przeszło do historii.

© Ludzie.info | Kontakt

Ludzie.info